Zyrtare,Milan firmos me Piatek

0

Pas kalimit të argjentinasit Gonzalo Higuain tek Chelsi, Milan zyrtarizon bleren e Krzysztof Piatek nga Genoa.

Në fazën e parë të sezonit me ekipin e Genoas, Piatek shënoi 19 gola. Sulmuesi polak ishte alternativa primare e drejtuesve kuqezinj të cilët e zyrtarizuan pak orë më parë.

I lindur me 1 korrik të vitit 1995, Krzysztof Piatek e ka nisur karrierën te Leichia Dzierżoniow.

Para se të transferohej tek Genoa, Piatek ka luajtur per skuadren Zagleb Lubin ku në 72 ndeshje ka shënuar 15 gola.

Shpërthimi i tij ndodhi këtë sezon në seria A, me skuadrën e Genoas ku në 19 ndeshje ka shënuar 13 gola në kampionat dhe 6 në kupë.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here