Zyrtare , Ergys Kaçe me kombëtaren shqiptare

0

Talenti 19–vjeçar që luan me skuadrën e Paokut në kampionatin grek ka pranuar të veshë fanellën e kombëtares tonë dhe është grumbulluar menjëherë për ndeshjen kundër Norvegjisë.

Lojtarit i janë bërë një sërë ofertash më parë, por që janë refuzuar nga Kaçe. Gjithsesi mesfushori më në fund ka pranuar të mblidhet për ndeshjen kundër Norvegjisë. Burime të sigurta konfirmojnë lajmin se Ergys Kaçe do jetë nën urdhrat e De Biazit për sfidën e 7 qershorit për fazën kualifikuese në grupe për “Botërorin 2014”.

Ergys Kaçe aktivizohet si mesfushor me tipare mbrojtëse, por ka edhe cilësi të mira organizative dhe teknike. 19-vjeçari mendohet si zëvendësuesi ideal i Altin Lalës.

/Blerand Ismaili/

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here