Zjarr në pyllin Darzëzë të Fierit dhe në Peshtan të Lushnjes

0

Në qytetin e Fierit ka rënë zjarr në pyllin Darzezë dhe në Lushnje në  zonën Peshtan për shkak të pakujdesisë.

Në këtë zonë nuk ka rreshje shiu dhe zjarrëfikësit po punojnë për shuarjen e zjarrit.

Era e fortë në këtë zonë ka sjellë përhapjen e shpejt të zjarrit dhe ka djegur rreth 130 ha me pisha,duke sjellë një dëm shumë të madh në këto zona.

/Adisa Sida/

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here