Zjarr në Burgun e Rrogozhinës

0

Burgu i Rrogozhinës u përfshi mbrëmë nga një zjarr i papritur, fatmirësisht pa shkaktuar viktima. Drejtori i këtij burgu bën të ditur se çdo gjë është vënën nën kontroll.

Disa prej të burgosurve u dërguan mbrëmë nga forcat e policisë për në spital, ku morën edhe mjekimin e nevojshëm për shkak të asfiksisë. Forcat zjarrfikëse dhe policia që mbërritën menjëherë në vendin e ngjarjes po verifikojnë arsyet e rënies së zjarrit, ku nuk përjashtohet mundësia që të jetë vendosur me qëllim nga të burgosurit.

/Objektiv.al/

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here