Zgjedhjet në Korçë, PS-LSI zyrtarizojnë kandidatin

0

Partia Socialiste dhe Lëvizja Socialiste për postin e Kreut të Bashkisë së Korçës, kanë zyrtarizuar kandidaturën e  përbashkët të Sotiraq Filon, i cili aktualisht mban postin e nënkryetarit në këtë bashki.

Nga ana tjetër PD-ja ka vendosur të kandidojë në qytetin më të madh të Juglindjes, rektorin e Universitetit të Korçës, Gjergji Mero ndërsa FRD-ja do të garojë me Brikena Zenelin, e cila vjen nga radhët e sipërmarrjes.

Zgjedhjet e parakohshme zgjedhore për kreun e Bashkisë së Korçës pritet të zhvillohen në tetor pas dorëheqjes së Niko Peleshit i cili është zgjedhur si Zv.kryeministër në qeverinë e re.

/Erilda Sulika/

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here