Zaneti: Guarin, Handa… mos i shisni

0

Kapiteni Interit, Havier Zaneti, kërkon nga drejtuesit e klubit të mos i shesin lojtarët si Fredi Guarin dhe portierin Samir Handanoviç.

“Shitja e Guarin dhe Handanoviç? Unë nuk do ta shisja asnjërin nëse unë do të isha në detyrë. Nëse ne duam të rikthehemi në krye, nuk mund të lejojmë lojtarët më të mirë të largohen nga klubi”.

“Është e qartë, askush këtu nuk dëshiron ta dobësojë Interin, por në kohë të vështira ekonomike, si kjo, ju mund të detyroheni të kryeni veprime të caktuara”, ka thënë Zaneti për La Gazzetta dello Sport.

/Ariglon Pali/

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here