Yjet e futbollit shqiptar mblidhen në Prishtinë

0

Disa nga yjet e futbollit shqiptar pritet të zbresin më 15 qershor në stadiumin e Prishtinës, për t’u përballur me ekipin vendas. Përballë FC Prishtinës do të luajnë lojtarë të tillë si: Cana, Behrami, Shaqiri, Xhaka, Xhemaili, Berisha, Kuqi etj.

Mbi 30 futbollistë do të përbëjnë ekipin e yjeve shqiptarë në Europë dhe do të përballen kundër klubit kryeqytetas ditën e shtunë në orën 20:00.

Kjo ndeshje, sipas organizatorëve, zhvillohet për ditën e çlirimit të Prishtinës si dhe i dedikohet rinisë së Kosovës dhe në të njëjtën kohë shërben si mesazh drejtuar FIFA-s për pranimin sa më shpejtë të futbollit kosovar në organizatat kombëtare.

/Klajdi Lleshi/ 

 

 

 

 

 

 

 

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here