Vritet në Siri 17-vjeçari nga Gjilani

0

Mediat kosovare bëjnë me dijese një 17 vjeçar nga Gjilani ka humbur jetën në Siri. Melos Selami kosumi 17-vjeç nga Uglari I Gjilanit studionte në Turqi dhe ishte bërë pjesë e luftës në Siri pa lejen e prindërve.

Lajmi është konfirmuar edhe nga baabi I viktimës duke u shprehur: “Po është e vërtetë se djali im është vrarë në Siri para një jave. Djali ka shkuar pa dijeninë time dhe ka qenë në shkollë në Turqi. Ka qenë nxënës i zoti”, – tha babai i 17-vjeçarit.

 

/Objektiv.al/

 

 

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here