Vogëlushi sirian që mallëngjeu botën

0

Si pasojë e luftës të përgjakshme në Siri cdo njeri mund të ketë një histori të dhimbshme për të treguar, por 3 vjecari sirian ka prekur gjith botën me fjalët e tij të pakta.
Me fjalët e tij fëmija I pafajshëm që kishte marrë rrugën drejt vdekjes bëri të qanin miliona njerëz në të gjith botën .
Djaloshi I vogël u plagos gjatë luftës dhe kishte marrë shumë plagë të rënda në trup dhe gjithashtu kishte pësuar një hemoragji të brendshme.
Pavarsisht moshës që kishte ai e kishte kuptuar që do të vdiste dhe para se ti mbylleshin syte me lotë të përgjakur vogëlushi tha: “Do t’ia tregojë të gjitha Zotit. Do ti tregoj për luftën dhe tmerrin që po ndodh këtu “.
/Laogert Qosja/

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here