Vlorë, trageti me 200 pasagjerë nuk lejohet të ankorohet

0

 

Trageti “Red Star” me 200 pasagjerë dhe 50 makina nuk është lejuar të akorohet në portin e Vlorës mëngjesin e sotëm. Burime nga Kapiteneria e portit bëjnë me dije se trageti nuk është lejuar për arsye se nuk ka pasur nuk ka qenë planifikuar për lëvizje. Në bazë të informacineve më të fundit, trageti i nisur nga Brinsizi ndodhet disa milje larg hyrjes në port.

/Objektiv.al/

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here