Vlorë, sekuestrohet 1 ton kanabis

0

Në qytetin  e Vlorës  janë sekuestruar 1 ton kanabis  nga policia kufitare  gjatë një kontrolli të bërë  në gadishullin e  Karaburunit.

Burime  nga policia  bëjnë të ditur që droga  ishte fshehur në disa shkurre gati për tu nisur drejt  shtetit Italian.

Droga  ishte  e ndarë në 38 çanta. Ky operacion  u krye  dhe me mbështetjen e Guardia di Financa. Nga policia bëhet e ditur  se po vijon  puna për të identifikuar  dha arrestuar  trafikantët.

/ Ariana  Saraci/
 

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here