Vlorë, policia arreston 13 afganë në operacionin anti-drogë

0

Policia e Vlorës ka arrestuar 13 afganë, të cilët ishin futur ilegalisht në Shqipëri dhe kishin synim Europën. Kjo u realizua nga operacioni antidrogë të filluar gjatë orëve të natës.

Sipas burimeve të policisë së Vlorës, ky operacion është ndërmarrë në bashkëpunim edhe me forcat speciale, policinë kufitare dhe delta forcë antitrafik.

Gjatë kontrollit përveç 13 afganëve, në kontrollin në disa lokale dhe automjete janë arrestuar disa persona për armëmbajtje pa leje.

Në vijim policia pritet të japë më shumjë detaje mbi operacionin  e kryer.

/Rovena Dupi/

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here