Vlorë, arrestohet 21 vjeçari, autor i 25 vjedhjeve

0

Sot u bë i mundur arrestimi i një të riu të shpallur më parë në kërkim për 25 vjedhje në qytetin bregdetar të Vlorës.

Sipas policisë së këtij rrethi i akuzuari në fjalë është Gentian Kiptiu 21 vjeç, lindur dhe banues në lagjen “Hajro Çakërri” të qytetit të Vlorës.

Burime të tjera zyrtare nga blutë e këtij rrethi pohuan se Kiptiu ka kryer veprat penale në bashkëpunim me 3 persona të tjerë.  Duke plaçkitur kështu rreth 25 banesa, lokale dhe ambjente të ndryshme me aktivitete tregtare.

Operacioni i emërtuar  “Kuadër”  bëri të mundur kapjen e 2 prej anëtarëve të këtij grupi ndërkohë që po punohet ende për kapjen e dy të tjerëve. Gjithashtu deri më tani është identifikuar pjestari i tretë me iniciale K.Ç.

/Erzen Carja/

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here