Vjeshtë e ngrohtë dhe dimër i butë

0

Parashikimet afatgjata të ECMEF tregojnë  se këtë vit do ketë një vjeshtë të ngrohtë dhe dimër të butë. Megjithatë, meteorologët parashikojnë se është ende herët që të jepen parashikimet e sakta për këtë dimër.

Temperaturat parashikohen që do të jenë normale, nuk do të bëjë dimër i acartë, por mund të ketë dhe periudha të shkurta me kohë të ftohtë, me reshje shiu dhe bore.

Vjeshta në  tërë Ballkanin do të jetë me diell dhe e ngrohtë mbi mesataren.

/Adisa Sida/

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here