Vidhen zyrat e Komunës Bubullimë në Lushnje!

0

Ngjarja e rëndë ka ndodhur mbrëmjen e djeshme në Komunën e Bubullimës në Lushnje. Persona ende të paidenifikuar kanë hyrë në mënyrë të fshehtë në zyrat dhe kanë batisur dhe vjedhur.

Ata kanë vjedhur, duke thyer xhamat dhe ngjarja është zbuluar sot kur puntorët kanë shkuar në punë dhe janë përballur me situatën e rëndë, dhe kanë njoftuar nenjëherë forcat policore.

Dëmtime të mëdha kanë pësuar zyrat e Financës dhe Arshivës. Ende nuk dihet dëmi i shkaktuar dhe shuma e vjedhur tek Financa.

Policia po punon për mbledhjen dhe verifikimin e provave në vendngjarje, si dhe identifikimin e kapjen e autorëve.

/Redjon Shtylla/

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here