Venezuelë, dhunë në burg vdesin 16 persona

0

Dhuna në një burg të Venezuelës ka shkaktuar 16 viktima. Ngjarja ka ndodhur në Maracaibo pas një sherri bandash rivale mes të burgosurve.

Sipas autoriteteve, disa nga viktimave u është prerë koka.

Burgjet në Venezuelë njihen për mbipopullimin e tyre dhe Maracaibo mban 4000 persona, llogaritet se në burgjet e Venezuelës vdesin çdo vit rreth 500 persona si pasojë e dhunës.

/Erilda Sulika/

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here