Vendorët kundërshtojnë hartën e qeverisë

0

Të zgjedhurit vendorë  dalin kundër  skemës së ndarjes  territoriale që propozon qeveria me 39/47 njësi vendore.

Lajmin e bëri të ditur për mediat kryetari i komisionit për reformën administrative Bashkim Fino. Ai gjithashtu bëri me dije se deri tani komisionit  i kanë  kthyer përgjigje 225 njësi vendore, 94 prej të cilëve janë shprehur pro variantit 39/47 dhe 131  janë shprehur kundër variantit  këtij variant.

/Arjola Hajdini/ 

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here