Tregu valutor, euro në nivelin më të lartë të gati tre muajve

0

Në tregun valutor vendas u vu re një rritje e menjëhershme e euros, duke u këmbyer në fund të javës me 140.95 lekë, niveli më i lartë që online pharmacy viagra nga fundi i qershorit. Monedha e përbashkët këmbehej me 140.3 lekë.

Dollari, i online viagra cili të enjten zbriti në kuotën e 103.94 lekëve, vetëm një ditë më pas shënoi rritje të buy generic viagra online fortë dhe të papritur, në 104.3 lekë.

Agjentët e tregut valutor viagra wirkung pohojnë se arsyet e forcimit të euros lidhen si me faktorë të brendshëm ashtu dhe të jashtëm.

discount pharmacy

Në bursat ndërkombëtare, euro u forcua ndaj dollarit ne nivelin e 1.35 USD, donde puedo comprar cialis pasi Rezervat Federale të SHBA-ve në mënyrë të papritur njoftuan të mërkurën vonë se nuk do të fillonin shkurtimin stimujve, ndryshe nga sa ishin pritshmëritë e tregut.

Euro po tregtohet ndaj dollarit në tregjet ndërkombëtare në nivelin më të lartë cheap online pharmacy të shtatë muajve. Ekspertët e tregut pohojnë se ky është rikthim në çmime normale, pas mbarimit të efekteve sezonale.

/Sonila Qazimi/

 

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here