Tragjedi në indi, muri zë poshtë 7 fëmijë

0

Shtatë fëmijë të moshave nga 1 deri në 14 vjeç janë zënë poshtë nga shembja e një muri rrethues të një qyteze në Madhya Pradesh të Indisë Qendrore.

Gjatë shembjes, e cila mendohet të jetë shkaktuar nga shirat e rrëmbyeshëm, kanë mbetur të plagosur dhe 9 persona të tjerë, ndër të cilët dy gra në gjendje të rëndë. Ndërtesat e shkatërruara ishin ndërtuar në bazë të një ndërtese të vjetër dhe u shkatërruan nga pesha e ujit.

/Arjola Hajdini/

 

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here