Topalli sulmon Arvizun në Facebook

0

Kryetarja e Kuvendit të Shqipërisë, Jozefina Topalli, nëpërmjet rrjetit social Facebook, ka sulmuar ambasadorin amerikan në vendin tonë Aleksandër Arvizu. Pas deklaratës së bërë ditën e djeshme lidhur me zgjedhjet e 23 qershorit, ku sipas ambasadorit ishin të njëjta me ato të vitit 1992.

Topalli ka theksuar se një vend aq i madh sa Amerika nuk mund të përfaqësohet nga një ‘njeri i vockël’ dhe me një miopi të theksuar historike dhe politike. Sipas  zonjës Topalli as ekstremistët më të medhenj të së majtës nuk kanë guxuar kurrë të bëjnë një  krahasim të tillë.

 

Ariana Saraçi

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here