Tiranë, plagoset e moshuara, në gjendje kritike për jetën

0

Tiranë-Një e moshuar është plagosur rëndë paraditen e sotme si pasojë e përplasjes nga nje automjet teksa tentonte të kalonte anën tjetër të rrugës.

Ngjarja ka ndodhur pranë Katedrales ku automjeti tip “BMVX5” ka goditur të moshuarën, identiteti i së cilës ende nuk bëhet i ditur.

Burime nga vendngjarja bëjnë me dije se gruaja ka qëndruar rreth 20 minuta e shtrirë në rrugë dhe pa ndihmë mjekësore pasi ambulanca është vonuar.

Momentalisht e moshuara gjendet në spital në gjendje ktitike për jetën. Ndërkohë policia ka shoqëruar drejtuesin e automjetit dhe po punon për zbardhjen e shkaqeve të ngjarjes.

/Rovena Dupi/

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here