Tiranë, një banesë përfshihet nga flakët

0

Sot pas mesnate, një zjarr i papritur ka përfshirë një shtëpi pranë zonës së elektrikut në Tiranë.

Si pasojë e flakëve  kanë mbetur të plagosur babë e bir. Kryefamiljari bashkë me djalin e tij janë shpëtuar nga shërbimi zjarrfikës, të cilët neutralizuan menjëherë flakët.

Të lënduarit po marrin ndihmë mjëkësorë në spital dhe raportohet se janë jashtë rrezikut për jetën. Dëmet material janë të konsiderueshme.

Nga të dhënat paraprake, dyshohet se shkak i zjarrit ka qenë një shkëndijë elektrike. Ndërkohë, vijojnë hetimet për zbardhjen e ngjarjes.

/Enerida Malo/

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here