Tiranë, grabitet kazinoja

0

Sot në mëngjes dy persona ende të paidentifikuar kanë grabitur një kazino në rrugën “Sulejman Delvina”, Tiranë.  Shuma e vjedhur nga kap shifrë e 1 milionë të vjetra, ndërsa autorët dyshohet të jenë klientë të kazinosë.

Sipas të dhënave të policisë gjatë grabitjes nuk ka pasur dëme materiale apo njerëzore pasi nuk janë përdorur armë apo mjete të tjera fizike.  Autorët janë larguar menjëherë nga vendngjarja me një shumë të konsiderueshme parash.

Pas zbardhjes së këtij akti kanë qenë pronarët e kazinosë të cilët kanë lajmëruar menjëherë policinë, e cila po vazhdon hetimet për zbardhjen e plotë të ngjarjes dhe identifikimin e grabitësve.

/Erzen Carja/

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here