Tiranë, Dritan Dajti akuza ndaj eksponentëve të Policisë së Shtetit

0

I akuzuari i masakrës së 7 gushtit 2009 në Durrës, Dritan Dajti tregon të tjera “sekrete” nga vetja.Edhe pse  kanë kaluar plot katër vite që nga dita e maskrës së Durrësit, Gjykata e Krimeve të Rënda nuk ka arritur akoma të jap vendimin mbi të akuzuarin.

I akuzuari duket se di te “luaj mirë“ saqë arrin të vështirësoj autoritetet policore në lidhje me çështjen.

I pyetur për lidhjet e tij të mundshme me zyrtarët e lartë të policisë dhe ndihma që i vinte prej tyre gjatë shtatë viteve në arrati, Dajti thekson se: “Sapo gjykata të më japë këto përgjime, unë do t’i vë në dispozicion të mediave këto prova, që dhe ju ta shuani përfundimisht kureshtjen se me cilin person kam pasur unë lidhje”.

/Rabihana Halili/

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here