Thoma Strakosha heroi i Lacios

0

Në ndeshjen e zhvilluar këtë te enjte midis Lacios dhe Interit triumfues dolën bardhë e kaltërit e Romës.

Strakosha-lACIO

Lacialët kaluan në avantazh në minutën e107-të,më pas zikaltërit barazuan me anë te një 11 metërshi të akorduar nga arbitri .Pasi koha e rregullt dhe shtesa dolën me rezultat të barabartë 1-1 skuadrat ju drejtuan 11-metërshave . Ndeshja përfundoi në favor të skuadrës së gjigandit të portës kuq e zi i cili ka pritur penalltinë e Lautaros.

Pas ndeshjes , ai rrëfeu se skuadra e tij është e fortë  dhe se nuk ka frikë asnjë skuadër  duke treguar edhe një herë se Lacio është një skuadër  e fortë psikologjikisht dhe se dinë të ringrihen pas çdo humbje.

Benarda Merdani

 

 

 

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here