Thaçi: Kriteret jo vetëm për MSA-në,edhe për liberalizimin e vizave

0

Këtë vjeshtë do të nisin negociatat  për marrëveshjen e Stabilizim Asociimit  të cilat do të mbyllen në pranverën e 2014-së.

Kreu i qeverisë Thaçi ka kërkuar nga ministrat që të kenë parësore angazhimin për plotësimin e kushteve për MSA-në. Përveç MSA-së prioriotet tjetër është edhe përmbushja e kritereve për liberalizimin e vizave.

“Janë detyra të rëndësishme dhe parësore të qeverisë sonë, kjo arrihet duke treguar përkushtim dhe vullnet I të gjitha palëve”, shprehet Thaçi.

 

/Rabihana Halili/

 

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here