Thaci: KQZ të respektojë Kushtetutën

0

Kryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi, deklaroi se mbështet Komisionit Qëndror Zgjedhor për të organizuar zgjedhjet në  Kosovë, që do të mbahen më 3 nëntor. Thaçi kërkon nga KQZ-ja që të  respektojë  kushtetutën dhe ligjet që janë në fuqi. Ai u bëri thirrje dhe serbëve të veriut që të marrin pjesë në zgjedhje.

Kryeministri Thaçi, gjatë mbledhjes së sotme të qeverisë, tha se nga një bisedë telefonike që zhvilloi me baroneshën Catherine Ashton kanë rënë dakort që takimi i rradhës me kryeministrin e Serbisë të zhvillohet më 27 gusht. Nga ky takim priten të  arrihen disa marrëveshje, përfshirë dhe atë të  telekomit dhe energjisë.

/Ariana Saraçi/

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here