Tërhiqet Thaçi, tani synon presidencën?

0

Hashim Thaçi duke parë ethet politike në prag të formimit të kualicioneve është i gatshëm të heqë dorë nga posti i kryeministrit.

Kjo lëvizje e Thaçit do ta mbajë partinë e tij në pushtet dhe llogarit që pas dy vitesh të marrë presidencën.

Një lëvizje të tillë e ka bërë edhe kreu i LDK-së, Isa Mustafa, i cili i ka hapur rrugën Ramush Haradinajt që të bëhet kryeministër.

/ Ejup Lila /

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here