Temperaturat e ulta, vështirësi në aksin Milot-Burrel

0

Temperaturat e ulta gjatë ditës së sotme kanë bërë që në aksin rrugorë Milot-Burrel, vështirësia për të lëvizur në autostradë të jetë e vështirë.

Segmenti që ka hasur më shumë problem ka qenë në Qafën e Ulzës.

Shoferët  kërkojnë që në këtë segment të hidhet kripë ose skorje në mënyrë që kalimi dhe lëvizja e makinave të bëhet sa më mirë dhe të mos ketë rrezik për akcidente.

Deri në këto momente nuk paraqiten aksidente në këtë segment rrugor, por për shkak të ngricave, shoferët shprehen të shqetësuar dhe kërkojnë që të veprohet sa më parë.

/Redjon Shtylla/

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here