E hënë, Maj 10, 2021
Reklamë
Ballina Etiketimet Cmim

Etiketim: cmim

Zgjidhen pesë finalistët që do garojnë për çmimin e madh Kadare....

Për çmimin letrar “Kadare” tashmë janë përzgjedhur pesë finalistët. Juria e përbërë nga shkrimtari...

“Ciklopi” romani fitues i panairit Tirana 2018, prezantohet në kolegjin Universitar...

Brajan Sukaj shprehet se romani e krijon botën, ai nuk shpjegon. Takimi u hap nga shkrimtari dhe pedagogu Agron Tufa, i cili bëri një panoramë...

Ulet çmimi i naftës ,rritet numri i puseve

  Java është shoqëruar me rrënie të çmimit të naftës me reth 1% ,e kjo si pasojë e rritjes të aktivitetit të shpimi kerkimit nga...

Poetët që do të përballen në “Penën e Flakës” 2019

Tre prej poetëve të njohur Agron Tufa, Ibrahim Kadiu e Xhevat  Latifi do të jenë pjesë e kësaj ngjarje duke lexuar jashtë konkurencës për...
- Advertisement -

MOST POPULAR

HOT NEWS