Suarez nuk largohet nga Liverpuli

0

Sulmuesi Luis Suarez nuk do të largohet nga Liverpuli këtë verë. Lajmi bëhet i ditur për “Sky Sport News” nga vetë agjenti i futbollistit uruguaian.

Sulmuesi është cituar në një stacion televiziv uruguaian të ketë thënë se ai mund të largohej nga Anglia në drejtim të Realit të Madridit.

Por agjenti i tij, Pepe Guardiola, ka thënë se Suarez nuk ka në plane të largohet nga Liverpuli këtë verë, dhe se ai është shumë i kënaqur në Angli.

Suarez ka nënshkruar një marrëveshje afatgjatë me Liverpulin dhe sezonin e fundit ka realizuar 30 gola në 44 ndeshje. 26-vjeçari u zhvendos në Angli në vitin 2011 nga skuadra holandeze e Ajaksit.

/Klajdi Lleshi/

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here