Sot hidhet shorti i Champions, ja vazot

0

UEFA ka përcaktuar vazot për secilën skuadër që do të marrë pjesë në fazën e grupeve të Ligës së Kampionëve. Shorti do të hidhet sot në orën 17:00 në Montekarlo.

Në vazon e parë janë skuadrat që kanë shënuar rezultatet më të mira vitet e fundit, mes të cilave edhe dy ekipet portugeze Porto dhe Benfika. Në vazon e dytë ndodhet Juventusi dhe Milani, ndërsa në të tretën nënkampionët e Evropës, Borusia e Dortmundit dhe anglezët e Mançester Sitit.


Ja edhe vazot:

Vazo e parë: Bayern Munchen, Barcellona, Chelsea, Real Madrid,Manchester United, Porto, Benfica, Arsenal.

Vazo e dytë: Atletico Madrid, Shakhtar Donetsk, Schalke 04, Marseille, Cska Moska, Paris St Germain, Juventus, Milan.

Vazo e tretë: Ajax, Borussia Dortmund, Basel, Olympiacos, Galatasaray,Manchester City, Bayer Leverkusen, Zenit.

Vazo e katërt: Napoli, Anderlecht, Steaua Bucarest, Austria Vienna, Copenhagen, Real Sociedad, Celtic Glasgow, Viktoria Plzen.

 

/Objektiv.al/

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here