Sony përuron linjën e re të Vaio

0

Një laptop “ultrabook”, Sony i ri Vaio Fit që të ofron të gjitha mundësitë e përdorimit të ekranit me të prekur. Kompania zbulon planet për një seri të re të laptopëve Vaio. Sony ka përfshirë Studio ArtRage, një prekje e orientuar, program pikturë, në modelet e Fit Vaio.

Laptopi Fit ka peshë të shpëtuar materiale alumini me nënshkrimin e diamanti Sony Vaio logon e prerë. Ajo ka një definicion të lartë 1920 x 1080 ekran në modelin 15-inç dhe 1600 x 900 mbi modelin Fit 14-inch. Ajo ka një prekje capacitive opsional dhe një dritë-emitting diodë Shkod ekran. Makinat kanë gjeneratës së tretë core procesorë Intel. Këto laptopë kanë gjithashtu një ClearAudio Sony si dhe teknologjinë e virtualizuar me një përvojë të shëndoshë.

CNET raporton se janë dy modelet Fit me ekran14-inch dhe 15-inch me një rezolucion prej 1600×900, që kushton 649$. Modelet Fit kanë një tastierë me madhësi të plotë.

Fit 14 dhe 15 janë në dispozicion në mes të majit në të zezë, rozë dhe argjendi për $ 649 dhe $ 699. Vaio Fit E 14 vijnë në të zezë, rozë dhe të bardhë për $ 549 dhe $ 579.

 /Altin Tufa/

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here