Sonte starton UEFA Europa League, ja ndeshjet

0

Pas një fillimi me plot emocione të eventit magjik, atij të Champions League, rrallën e ka një event tjetër futbollistik, po aq fantastik sa Champions, ai i Europa League. Eventi futbollistik i dytë më i rëndësishëm për skuadrat europiane, hapin sot siparin e sezonit 2013-2014.

24 sfida do të zhvillohen mbrëmjen e sotme duke filluar nga ora 19:00 e për të përfunduar me ndeshjet e ora 21.05.

Disa prej ndeshjeve më me interes të natës së sotme priten të jenë Valencia-Swansea, Fiorentina-Pacho Ferreira dhe Lazio-Legia Warszawa.

Ndeshjet që do të luhen sot janë :

19:00 EUL Group B

Dinamo Zagreb

Chernomorets Od.  
19:00 EUL Group F

Eintracht Frankfurt

Girondins Bordeaux  
19:00 EUL Group E

Fiorentina

Paços de Ferreira  
19:00 EUL Group F

Maccabi Tel Aviv

APOEL FC  
19:00 EUL Group D

NK Maribor

Rubin Kazan  
19:00 EUL Group E

Pandurii Targu Jiu

Dnipro  
19:00 EUL Group B

PSV Eindhoven

Ludogorets  
19:00 EUL Group C

RB Salzburg

IF Elfsborg  
19:00 EUL Group A

St. Gallen

Kuban Krasnodar  
19:00 EUL Group C

Standard Liège

Esbjerg fB  
19:00 EUL Group A

Valencia CF

Swansea City  
19:00 EUL Group D

Zulte Waregem

Wigan Athletic  
21:05 EUL Group J

Apollon Limassol

Trabzonspor  
21:05 EUL Group G

Dynamo Kiev

Racing Genk  
21:05 EUL Group G

FC Thun

Rapid Wien  
21:05 EUL Group H

GD Estoril

Sevilla FC  
21:05 EUL Group J

Lazio

Legia Warszawa  
21:05 EUL Group L

Maccabi Haifa

AZ Alkmaar  
21:05 EUL Group L

PAOK Salonica

Shakhtyor Karagandy  
21:05 EUL Group I

Real Betis

Lyon  
21:05 EUL Group H

SC Freiburg

Slovan Liberec  
21:05 EUL Group K

Sheriff Tiraspol

Anzhi Makhachkala  
21:05 EUL Group K

Tottenham

Tromso IL  
21:05 EUL Group I

Vitória Guimarães

HNK Rijeka  

 

/Xhevahir Qardaku/

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here