Sneijder dhe De Jong rithirren në kombëtare

0

Drejtuesi i kombëtares Hollandeze Louis Van Gaal ka rithirrur në kombëtare Wesley Sneijder dhe Nigel de Jong për ndeshjet paraeliminatore të Kupës së Botës kundër Hungarisë dhe Turqisë. Mesfushorët e Gallasataray dhe Milanit kanë qenë jashtë preferencës së trajnerit të tulipanëve për shumë kohë.

Sneijder është thirrur vetëm si zëvendësues i Georginio Wijnaldum, pasi ky i fundit u dëmtua dhe De Jong rikthehet pas një viti mungesë në kombëtare.

Gjithashtu riktheht edhe  Gregory van der Wiel i cili nuk ka veshur fanelën portokalli që prej ndeshjes kundër Belgjikës në gusht të vitit 2012.

Ja skuadra e plotë e Hollandës:

Portierë: Tim Krul (Newcastle United), Michel Vorm (Swansea City), Jeroen Zoet (PSV).

Mbrojtës: Daley Blind (Ajax), Jeffrey Bruma (PSV), Daryl Janmaat, Bruno Martins Indi, Stefan de Vrij (Feyenoord), Paul Verhaegh (FC Augsburg), Ron Vlaar (Aston Villa), Gregory van der Wiel (Paris Saint-Germain), Jetro Willems (PSV).

Mesfushorë: Jordy Clasie (Feyenoord), Jonathan de Guzman (Swansea City), Nigel de Jong (AC Milan), Stijn Schaars (PSV), Wesley Sneijder (Galatasaray), Kevin Strootman (AS Roma), Rafael van der Vaart (HSV)

Sulmues: Dirk Kuyt (Fenerbahce), Jeremain Lens (Dinamo Kiev), Robin van Persie (Manchester United), Arjen Robben (Bayern Munich), Ruben Schaken (Feyenoord), Ricky van Wolfswinkel (Norwich City).

/Xhevahir Qardaku/

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here