Skuadra e javës në La Liga

0

Raundi i pestë i ndeshjeve të La Ligas solli 27 gola (pavarësisht tre ndeshjeve pa gola), me fitore për Barcelonën, Real Madrid, Atletico, Osasuna, Valencia dhe Espanyol. Barça dhe Atletico qëndrojnë top pas fitores ndaj Rayo Vallecano 4-0 në Madrid, ndërsa Atletico falë fitores së tyre 2-0 në Valladolid. Real mbetet në vendin e tretë me dy pikë më pak.

Ja lojtarët më të mirë të javës së pestë në La Liga:

Portier, Valdes(Barcelona).

Mbrojtës, Javi Manquillo(Atletico Madrid), Pepe(Real Madrid) dhe Javi Chica(Real Betis).

Mesfushorë, Victor Sanchez(Espanyol), Fabregas(Barcelona), Isco(Real Madrid) dhe Raul Garcia(Atletico Madrid).

Sulmues, Cristiano Ronaldo(Real Madrid), Jonas(Valencia) dhe Pedro(Barcelona).

/Xhevahir Qardaku/

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here