Skandal në dasëm, e dashura vishet si nusja

0

Gjatë një dasme në Afrikën e Jugut, ndodhi një situatë deri diku gazmore. Dhëndrit i dolën dy nuse.

E dashura e dhëndrit, si duket ishtë shumë e zemëruar, ajo  vishet me fustan të bardhë dhe shkon në dasmën e tij,  e mbuluar me një fustan të gjatë të bardhë, fytyra dhe shpatullat të mbuluara nga velloja.  Gjithçka ishte gati, pritej vetëm përgjigjja “po”, por ajo nuk ishte nusja.

CEN-WeddingLover-01.jpg

Nga vidjot e shpërndara të cilët kishte bërë një i ftuar, duken dy nuset, njëra qëndron pa bërë zë ndërsa tjetra shumë e revoltuar, ndërkohë të ftuarit të habitur, degjohet që thërrasin duke mbështetur gruan. Sipas tyre mirë ti bëhej atij që tradhëton bashkëshorten.

Ndërkohë dhëndri përpiqet të qetësojë situatën.

Gentjana Baçi

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here