Situata në KQZ, Moore sërish në Tiranë

0

Afrimimi i datës së zgjedhjeve dhe situata e krijuar në KQZ sjellin është arsyeja e vizitës së sotme në Tiranë të drejtorit për Europën Qendrore dhe Jugore në Departamentin amerikan të Shtetit, Jonathan Moore.

Opozita ka kërkuar që të bëhet një riformatim i KQZ-së, por maxhoranca e ka hedhur poshtë këtë kërkesë dhe ka akuzuar opozitën se duke lënë bosh vendet në KQZ kërkon të njollosë procesin. Shtetet e Bashkuara kanë shprehur disa herë shqetësimin e tyre për gjendjen e krijuar para zhvillimit të zgjedhjeve parlamentare.

Ndërkohë, kryeministri Sali Berisha ka theksuar vazhdimisht gjatë fushatës zgjedhore se është gati të mbledhë parlamentin për të votuar kandidaturat e opozitës.

/Adisa Sida/

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here