Siri, 10 të vdekur në dy atentate

0

Dhjetë civilë kanë gjetur vdekjen në një atentat kundër dy autobuzëve afër Homs, në Siri, lajmi bëhet i ditur nga agjensia qeveritare Sana.

Nëntë vetë u vranë kur afër autobuzit shpërtheu një bombë, ku hodhi në erë njërin prej autobusëve në rrugën midis Homs dhe Masyaf, thotë agjencia. Ndërsa një raketë goditi një tjetër mjet midis fshatrave Akrād në Dasniyeh dhe Al Heisa duke vrarë shoferin dhe plagosur të gjithë udhëtarët.

/Xhevahir Qardaku/

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here