Siberi: Rrëzohet helikopteri, 19 të vdekur

0

Në rajonin Sakha Jakutia të Siberisë është rrëzuar një helikopter që i ka marrë jetën 19 njerëzve që kanë qenë në bord.

Aviacini civil Rus bën me dije se helikopteri Mi-8, i cili ka qenë nën kujdesin e Polar Airlines, është përfshirë nga flakët, pasi është rrëzuar.

Në bordin e këtij helikopteri udhëtonin 25 pasagjerë dhe tre anëtarë ekuipazhi.

Sakha Jakutia shtrihet në veri të Qarkut të Arktikut dhe helikopterët përdoren shpesh për të transportuar njerëzit në zona më të largëta.

/Sonila Qazimi/

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here