Shqipëria “ ngrin” në Islandë

0

Djemtë kuqezi kanë pësuar humbjen e dytë rradhazi në ndeshjet eleminatorë për “ Brazil 2014”. Këtë here , ashtu si edhe në “ Qemal Stafa “ është Islanda që na mund me rezultatin 2-1. Një fillim i mirë për tanet më Ramën që shënon që në minutën e 9. Dukej se gjithça do ishte  e lehtë.

Vëtëm 5 minua zgjat festa dhe vjen barazimi i Islandës me anë të Bjaranason. Islanda merr kontrollin e lojës në dorë dhe luan shumë herë më mirë së në.

Në fillimin e pjesës së dytë Sigthorson kalon vendasit në avantazh. 2 me 1 rezultati që do të zgjasë deri në minutën e 90.

Një fytyrë krejt tjetër nda ajo që tregoi në Slloveni për kombëtaren tonë, më një mbrojtje thuajse inegzistente mesfushë që nuk organizohet dhe një sulm që nuk arrin të finalizojë. Shpresa e vetme për “play off” për djemtë e De Biazit është të fitojë dy ndeshjet e mbetura dhe te shpresojë në ndonjë gabim të kundërshtarëve.

Kjo është renditja në grupin E :

1. Zvicra 18
2. Islanda 13
3. Sllovenia 12
4. Norvegjia 11
5. Shqipëria 10
6. Qipro 4

/Blerand Ismaili/

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here