Shpëtojnë dy presona, 3 orë të humbur në det

0

Rojet bregdetare në operacioni  SAR, kanë arritur të shpëtojnë dy persona më motor uji, në zonën e plazhit në Shëngjin, të cilët rezultonin të humbur mesnatën e 7 korrikut.

Zyra e shtypit pranë Forcave të Armatosura ka  infomuar se salla Operative e Qendrës Ndërinstuticionle Operacionale Detare është njoftuar se  rreth orës 00:03 se dy personat kanë humbur kontaktin me tokën në zonin e plazhit në Shëngjin.

Menjërë pas bërjes publike të këtij lajmi anija P-01 është nisur për në vendngjarje e cila në bashkpunim me mjetin lundrues të policisë kanë bërë të mundur gjetjen dhe trasportimin në bregdet të dy personave ne orën 03:50

/Sonila Qazimi/

 

 

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here