“Shfryn” Milani , fitore bindëse përball PSV

0

Milan ka siguruar një vënd në fazën e grupeve në kompeticionin më prëstigjoz , Ligën e Kampionëve.

Djajt e kuq kanë mposhtur 3-0 hollandëzët e PSV. Dopieta e Boateng dhe goli i Balotelit i kanë dhënë kuafikimin djemve të Alegrit dhe tani e gjejnë vetes mes më të mirëve të Evropes.

Një Milan me dy fytyra këtë fillim sezoni , ku në kampionat humbet nga një lojë e dobët ndërsa në

Evrope fiton bindshëm.

Në ndeshjet e tjera siguruan kuafilikimin edhe : Zenit, Viktoria Plazen, Celtik dhe Real Societad.

Shorteu për fazën e grupeve hidhet sot në Monako në orën 17:45

/Blerand Ismaili/

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here