Sherr mes dy familjeve në Vorë, 2 të plagosur

0

Një sherr me armë ka ndodhur mbrëmjen e djeshme në Vorë, ku dy persona kanë mbetur të plagosur. Ngjarja raportohet të ketë ndodhur për motive pronësie.

Ndërkohë nga policia e Vorës mësohet se familjet Biçaku dhe Ismaili kanë pasur prej kohësh një çështje pronësie të pazgjidhur. Grindja verbale ka degjeneruar në dhunë fizike dhe përdorim të sendeve të forta. Si pasojë kanë mbetur dy të plagosur të cilët janë dërguar për mjekim në Spitalin Ushtarak të Tiranës.

Ndërsa polica ka shoqëruar familjarët e përfshirë në konflikt.

 /Elona Tereziu/

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here