SHBA-të dënojnë deklaratën e Erdoanit

0

Shtëpia e Bardhë dënon akuzat e kryeministrit turk, Rexhep Erdoan se Izraeli qëndron prapa heqjes nga pushteti të liderit islamik egjiptian, Muhammad Morsi.

Josh Earnest, zëdhënës i Shtëpisë së Bardhë, ka thënë se akuza është ofenduese dhe e e gabuar, madje ndikon në punën e përbashkët që vendet e rajonit synojnë të realizojnë.

Fjalimi i kryeministrit Erdoan është transmetuar nga mediat kombëtare turke. Ai akuzoi edhe vendet islamike se po tradhëtojnë nëpërmjet mbështetjes së tyre për udhëheqësit ushtarakë të Egjiptit.

/Jola Llozhi/

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here