Shaqiri në radarët e Romës

0

Pasi bëri të vetin mbrojtësin Eshli Kol, skuadra e Romës kërkon edhe shqiptarin e Bajern Munich, Xherdan Shaqirin.

Siç shkruan Sky Sport Italia, Roma i ka nisur bisedimet me klubin gjerman për transferimin e Shaqirit.

Futbollisti i Zvicrës pati rol vendimtar në Kampionatin Botëror në Brazil për përfaqësuesen helvetike.
Djaloshi nga Gjilani shënoi het-trikun e parë për Zvicrën në Botëror që nga viti 1954.

Për Shaqirin, janë të interesuar edhe Livepooli dhe së fundmi edhe Chelsea.

/ Dorjan Gjepali /

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here