Serie A, lufta vazhdon

0

Sot do të luhet java e pestë e kampionatit italian dhe ndër përballjet më interesante pritet të jenë ato të Romës dhe Napolit që priten të mbajnë ritmin si kryesuese të Serie A. Roma dhe Napoli kryesojnë tabelën me nga 12 pikë pastaj vijnë  Inter, Juventus dhe Fiorentina me nga  10 pikë.

Ndërkohë me interes priten edhe Milan e Lazio që kërkojnë të rikthehen tek fitorja pas zhgënjimit në ndeshjet derbi kundër Napolit dhe Romës.

Ja ndeshjet e ditës së sotme:

20:45     Bologna-AC Milan

20:45     ChievoVerona-Juventus

20:45     Lazio-Catania

20:45     Livorno-Cagliari

20:45     Parma-Atalanta

20:45     SSC Napoli- Sassuolo

20:45     Sampdoria-Roma

20:45     Torino- Hellas Verona

/Xhevahir Qardaku/

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here