Sequi: Presim të punojmë me parlamentin dhe qeverinë e re

0

Etore Sequi uron shqiptarët për perundimin e procesit zgjedhor dhe shpreh dëshirën për bashkëpunim me parlamentin dhe qeverinë e re.

Kreu i Delegacionit të Bashkimit Europian në Shqipëri ka reaguar me anë të një mesazhi në rrjetin social ‘Twitter’, pas shpalljes së rezultatit zyrtar të zgjedhjeve të 23 qershorit 2013.

“Urojmë Shqipërinë për përfundimin e procesit zgjedhor dhe presim të punojmë sëbashku me Parlamentin dhe qeverine e re”, shkruan ambasadori Sequi.

/Romina Qama/

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here