Sekuestrohen 2307 rrënjë kanabis në Lezhë dhe Tepelenë

0

Policia dje dhe sot  ka ndërmarrë dy aksione të rëndësishme ne qytet Tepelenë dhe Lezhë ku kanë shkatërruar disa parcela ma kanabis sativa.

Mësohet se në këtë zona janë gjendur rreth 2307 rrënjë hashash. Mbrëmë policia e Lezhës ka gjendur rreth 920 rrënjë bime narkotike në fshatin Kthellë e Epërme, gjendja e këtyrëve bimëve narkotike u bë  rezulat i monotorimit të territorit me helikopter.

Kurse policia e Tepelenës  ka marrë sot në mengjes  një aksion  për shkatërrimin e parcelave të mbjella me kanabis rreth 1200 rrenjë në komunën Krahs.

Ndërsa në komunën  L. Bëncit janë sekuestruar 150 rrënjë kanabis, ndërsa policia po vazhdon të punojë për arrestimin e personave që ka mbjellë keto lëndë narkotike.

/Adisa Sida/

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here