Sedorf rikthehet tek Milani…si trainer

0

Klarenc Sedorf është tranieri i ri i Milanit. Mesfushori holandez është emeruar në krye të pankinës së Milanit pas largimit të Alegrit.

Paraqitjet zhgënjyese dhe humbja 4-3 përball Sasuolos, ka bërë që Masimo Alegri të shkarkohet nga detyra. Emrat për zëvëdësuesin e tij ishin të shumtë, mes tyre ish lojtar të “djajve të kuq” si Inzaghi dhe Sedorf. Është pikërisht ky i fundit që pas ditës së enjte do të jetë zyrtarisht tranier i Milanit. Milani për momentin ndodhet në vendin e 11-të me vetëm 22 pikë, shumë larg synimeve që kishte në fillim të sezonit.

/Blerand Ismaili/

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here